Historie firmy

 Historie firmy Jaromír Neradil - JaNex - pekařství, maloobchod.

Firma Jaromír Neradil - JaNex byla založena v roce 1992 ve kterém také začala péct, jako první soukromá pekárna ve Valašském Meziříčí. 2. 1. 1992 byly upečeny první chleby a započala stálá výroba pečiva, která nebyla nikdy přerušena a to ani v roce 1997 v době povodní.

Pekárna začínala péct v tříetážové sázecí peci Mondial Forni z italské provenience, která tehdy byla první pecí své značky ve střední a východní Evropě. Postupně se však výroba zvýšila natolik, že byla zakoupena druhá pec. Jedná se o rotační pec Sveba Dahlen. Peče se v ní většina pečiva, chléb se peče výhradně v peci sázecí. Roku 2004 byla k pečivu přidružena i výroba kynutých knedlíků podle receptury pana Zetka, které měly velký úspěch. V roce 2002 byla stávající tříetážová pec nahrazena pecí čtyř etážovou. Postupně bylo v pekárně nahrazováno strojní vybavení za stále lepší a spolehlevější. K nové peci bylo zakoupeno sázecí zařízení. K výrobě chleba byla zakoupena dělička těsta a k výrobě ostatního pečiva čtyřřadá dělička König s předkynárkou. Ačkoliv je náš strojní park široký, tak zde zůstává stále velký poměr ruční práce, která dodává našemu pečivu nezaměnitelný ráz a kvalitu. Naše pečivo pečeme s láskou a úctou již od roku 1992.

Spolu s pekárnou byl otevřen malý obslužný obchod, ve kterém jsme si prodávali velkou část našeho pečiva spolu s dalšími potravinami. V roce 1993 nás poptávka přiměla rozšířit stávající obchůdek na malou samoobslužnou prodejnu. V roce 1995 byla zakoupena vedlejší samoobsluha, kterou provozujeme dodnes. Naše obchodní středisko je plnosortimentní prodejna potravin se základním sortimentem domácích potřeb, velmi dobrým sortimentem mléčných výrobků, masných výrobků, těžkého koloniálu, ale i velmi dobrým výběrem našeho pečiva, které je vždy v té nejčerstvější podobě nabízeno přímo z pece. Vzhledem k tomu, že naše prodejna je zařazena do republikové sítě malobchodních jednotek "HRUŠKA" máme možnost pořádat tzv. "promoční akce", které nám umožňují dosáhnout na takové ceny potravin, které jsou v mnoha případech zcela srovnatelné, ne-li lepší, s cenami tak silných řetězců jako např. ....... zákazník si může nakonec udělat porovnání sám.
V roce 2005 byla otevřena malá pultová prodejna na Sokolské ulici ve Valašském Meziříčí, která také nabízí široký výběr našeho pečiva a dalších potravin. V roce 2007 byla otevřena druhá pultová prodejna na Husově ulici, přímo naproti Gymnáziu Františka Palackého ve Valašském Meziříčí.

Restaurace Bavorský dvůr byla otevřena v roce 2005. Vařit jsme začali koncem roku avšak pouze s jedním kuchařem. Na jaře 2006 jsme však již pracovali naplno se dvěma kuchaři. V červnu byl dobudovám myslivecký salonek až pro 60 lidí, který je nyní vytížen narozeninovými oslavami, firemními prezentacemi, školeními, svatbami, kary atd. Restaurace prošla za dobu své existence mnoha změnami a dnes má již svou klientelu a štamgasty.

Na začátku roku 2018 jsme z personálních důvodů museli ukončit provoz pekárny. Následně byla v březnu 2018 také prodána naše samoobsluha na Hranické ulici. V provozu tak zůstal pouze obchůdek na Sokolské ulici ve Valašském Meziříčí.