Výroba pečiva

 Historie a současnost výroby pečiva ve společnosti JaNex

Výroba pečiva v naší pekárně se započala 2.1. 1992, kdy byly upečeny první chleby na tříetážové sázecí peci Mondial Forni, která byla první své značky ve střední a východní Evropě. Začali jsme péct jako první soukromá pekárna ve Valašské Meziříčí po mnoha letech.

Hlavní součást našeho sortimentu je chleba. Receptura domácího kmínového chleba, který pečeme v gramážích 500, 750 a 1100 gramů, se od doby kdy jsme ho začali péct prakticky nezměnila. Chléb pečeme a vždy jsme pekli z přírodního kvásku, který mu dodává nezaměnitelnou chuť a vlastnosti. Dalším zajímavým výrobkem je černý chléb, který vyniká nevšedním kávovinovým arómatem a tmavou barvou, kterou kontrastně doplňuje posyp sezamovým semínkem. Také se můžeme pochlubit vlastními speciálními chleby, které jsou vhodné pro diabetickou a redukční dietu. Je to především Grainexový chléb, který je pečen ve formě a je výjimečný svým vysokým obsahem vláknin. Druhým speciálním chlebem je slunečnicový chléb, který je také pečen ve formě. Specialitou je chlebová placka "chlebový lámanec" vycházející ze starovalašské tradice. Je určen ke slanině, špeku, jako příloha k zelí a vepřové pečeni.

Dalším nosným produktem jsou naše hladké rohlíky, které ve své historii prošly mnoha změnami, až dospěly do podoby a chuti, která je všeobecně oblíbená. Z receptury na hladné rohlíky vychází mnoho dalšího pečiva jako jsou uzly, pletýnky, svačinové rohlíky a také angličany, které se hned po svém uvedení na trh staly velmi oblíbenými k svačinám a snídaním. Jde o půlpletýnku na které jsou dva plátky anglické slaniny posypané kvalitním eidamem. Dále vyrábíme veku, hamburger, bulku Rex, dalamánky atd. Důležitá je také naše série cereálního pečiva, které se dlouhodobě drží trendů ve zdravé výživě. Jedná se o pečivo grahamové, sojové a grainexové. Stále oblíbenější jsou také naše nejnovější výrobky selský otrubový rohlík a cereální loupák. Naše nejlépe prodejné výrobky v této oblasti jsou hrubozrná bageta Korn a cereální bagetka.

Další významnou kategorií je naše sladké pečivo. K našemu dřívejšímu sortimentu, který tvořily sladké rohlíky, vánočky a mazance, přibyly ještě koláčky JaNex s tvarohovou náplní.

Složení výrobků pekařství JaNex - PDF 2,6 MB